Güncel

Amazon beklentileri aştı!

Amazon, üçüncü çeyrekte net karını açıkladı. İşte detaylar!

Amazon beklentileri aştı!

Amazon, üçüncü çeyrekte net karını geçen yılın aynı dönemdeki 256 milyon dolardan 2.88 milyar dolara yükseltirken, hisse başına net kar da aynı dönemde 52 cent düzeyinden, 5.75 dolara yükseldi.

Piyasa analistleri, Amazon'dan üçüncü çeyrek için hisse başına 3.14 dolar kâr bekliyordu. Şirketin üçüncü çeyrek kârı Wall Street beklentilerinin üzerine çıksa da, cirosu ve dördüncü çeyrek görünümü beklentilerin gerisinde kaldı. Bu dönemde şirketin cirosu, 56.6 milyar dolar ile 57.10 milyar dolar olan beklentinin gerisinde kaldı.

Amazon beklentileri aştı!

Şükran gününden, yeni yıla kadar geçen tatil sezonunu kapsayan dördüncü çeyrek için Amazon'un satış beklentisi de, analistlerin 73.9 milyar dolarlık beklentilerine karşın, 72.5 milyar dolar olarak açıklandı.

Amazon CEO'su Jeff Bezos, bilançonun ardından yaptığı açıklamada, "Amazon, büyük eğitim kurumları, yerel yönetimler ve Fortune 100 içindeki şirketlerin yarısından fazlası da dahil olmak üzere, müşterilerinin sayısını her geçen gün artırıyor" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.