İnternet

Apple Music’in tarayıcı sürümü kullanıma açıldı!

Apple, geçtiğimiz sonbaharda tanıtılan Apple Music web oynatıcısının artık beta sürecinden çıktığını duyurdu.


Apple Music web oynatıcısı artık beta sürecinden çıktı. Böylelikle Apple Music artık platforma özel olmaktan da çıkmış oldu. Yani artık Apple Music üzerinde yer alan müzik oynatma listenizden şarkı çalmak için iTunes veya Music uygulamasına sahip olmanız şart değil. 

Apple Music’in tarayıcı sürümü kullanıma açıldı!

Müzik platformu denildiğinde akla ilk gelen platformlar arasında Spotify, Google Play Müzik, Deezer, Apple Music gibi platformlar geliyor. Ancak Apple Music bu saydıklarımız arasında camiaya en son katılanı. Hal böyle olunca Apple Music'in internet üzerinden müzik yayıncılığı pastasındaki payı bir hayli düşük. Zira ABD’li teknoloji devi, 2015 yılından bu yana bu anlamda çalışmalar yürütmesine rağmen internet sürümünü yayın hayatına geçirebilmiş değildi.

Şirket, geçtiğimiz sonbaharda tanıtılan Apple Music web oynatıcısının artık beta sürecinden çıktığını sonunda duyurdu. Böylelikle Apple Music artık platforma özel olmaktan da çıkmış oldu. Beta sürümünü tamamlayan Apple Music servisi artık music.apple.com adresinde yer alıyor. Daha önceki beta.music.apple.com adresine giren kullanıcılar ise otomatik olarak yeni başlatılan sürüme yönlendiriliyor.

Artık Apple Music üzerinde yer alan müzik oynatma listenizden şarkı çalmak için iTunes veya Music uygulamasına sahip olmanız şart değil. Kullanıcılar, WindowsLinux ve Chrome OS üzerinden dahi giriş sağlayabilecekler.

Apple Music’in şu anda 60 milyon ücretli abonesi bulunuyor, fakat bu rakam 100 milyondan fazla abonesi bulunan Spotify’nin henüz çok gerisinde. Üstelik Spotify’ın ücretli abone sayısı hızla yükselmeye devam ediyor. Google ise web'e oldukça hakim, Apple Music bu anlamda çok geriden başladığından büyük bir dezavantaja sahip.

Bakalım Apple Music rakiplerine yetişebilecek mi? Değerli görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.