İnternet

Chrome, Firefox' un ensesinde

StatCounter tarafından yapılan habere göre, Chrome Aralık ayında Firefox' u geride bırakabilir.


Tüm dünyada yayınlanan Google Chrome reklamları meyvelerini vermeye başladı. İstatistik sitesi StatCounter tarafından yapılan bir habere göre Google Chrome, Firefox' a çok yaklaştı.

Haberde verilen verilere göre; Internet Explorer 41.7 ile lider durumda, Firefox 26.6 ile ikinci sırada, Google Chrome ise 23.6 ile Firefox' un ensesinde yer alıyor. StatCounter' ın tahminlerine göre Aralık ayında Google Chrome 26.6' ya yükselecek. Firefox ise 25.3 ile üçüncü sıraya düşecek. Şuan için Chrome İngiltere' de birinci sırada olduğunu da hatırlatalım.

1317559819_statcountertarayiciistatistikleri.jpg

Google Chrome 3 yılda %8 büyüme gösterirken, Firefox %4, Internet Explorer ise %9 düşüş yaşadı. Sürüm yayınlama politikasını değiştiren Firefox, bu yıl 3 sürüm çıkardı ama oluşan hatalar yüzünden bir çok kullanıcının tepkisini çekti. Bunu fırsat bilen Google ise, büyük bir kampanya ile Google Chrome' u insanlara tanıtarak pazar payını güçlendirdi.

Yorumlar
Misafir
Firefox son zamanlarda gerçekten çok hata yapmaya başladı. FireBug olmasa hayatta kullanmam. Chrome' da da FireBug var ama Firefox' un ki kadar etkin kullanılmıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.