İnternet

Google Analytics gerçek zamanlı oluyor

Google' ın popüler araçların biri olan Google Analytics, artık gerçek zamanlı olacak.


Bir web sitesi sahibi için en önemli konulardan biri, sitesinin anlık olarak ziyaretçi istatistiklerinin tutulmasıdır. En çok kullanılan istatistik hizmeti olan Google Analytics gerçek zamanlı olmadığı için, kullanıcılar farklı alternatiflere yönelmeye başlamıştı.

Bu durumu fark eden Google, kolları sıvayıp Google Analytics' i gerçek zamanlı hale getirdi. Google Analytics Real-Time önümüzdeki hafta tüm kullanıcılara sunulacak.

1317541667_googleanalyticsgercekzamanlidetayi.jpg

Bir çok özelliği içinde barındıran Google Analytics, yeni gerçek zamanlı özelliği ile vazgeçilmez hale geleceğe benziyor. Bundan sonra hangi başlıkların ziyaret edildiği, hangi kaynaklardan ziyaretçi geldiği ve hangi yorumların yapıldığı gibi fonksiyonlar anlık olarak istatistiklere yansıyacak.

Bir diğer eklenen önemli özellik ise, herhangi bir sayfa başlağında kaç ziyaretçi olduğu görebilecek ve başlıkta kalınan süreyi takip edebileceksiniz. Site sahipleri böylece ziyaretçilerin istediği içerikleri hazırlama imkanını da elde etmiş olacak.

Google Analytics Real-Time çıkmadan önce denemek isterseniz bir form doldurmanız gerekiyor. Bu forma ulaşmak için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.