İnternet

Chrome hacklenemez dendi, hacklendi!

Google Chrome dana önce haberini verdiğimiz Pwn2Own güvenlik konferansında Hacklendi!

Chrome hacklenemez dendi, hacklendi!

Geçtiğimiz haftalarda haberini verdiğimiz Pwn2Own güvenlik konferansı düzenlendi. Güvenlik konferansı kendisinden daha çok öne çıkan deyimlerle gündemdeki yerini almıştı.Yani Pwn2Own' güvenlik konferansından çok Google Chrome Hacklenemez cümleleriyle ön plana çıkmıştı.

1331223410_pwn2own.jpg
Konferans bitti!

Nihayet konferans sona erdi, arkada değişik ve şaşırtıcı bir tablo bıraktı. Bu noktalarda en çok dikkat çeken ise Google Chrome hacklenmiş, sölentilerin laftan ibaret olduğu görmüş olduk. Chrome'un güvenlik birimindeki yöneticiler çok iddialı oldukları Chrome'un tabiri caizse çatır çatır hacklenmesine sadece seyirci kalabildiler.

1331223479_waed.png
VUPEN Hackledi!

Daha önce hiç hacklenemeyen ünvanını taşıyan Google Chrome'u VUPEN kod adlı hacker hackledi. VUPEN kod adlı Hacker bir dahaki sene düzenlenecek yarışma için 32 puan elde etti. Google vaad ettiği ödül yani parayı da verdi. 60 bin doları cebine koyarak konferanstan ayrıldı.

1331223508_google-chrome-hack.png
Siz endişe etmeyin!

Bu güvenlik konferansı Hacker'ların kafasına göre saldırı düzenleyebileceği bir konferans değil, bir çok ünlü tarayıcı firmasının katıldığı bu konferansta Hacker'lar firmaların ve yöneticilerinin denetiminde açıkları buluyorlar. Google Chrome'un hacklenmesi sizi endişeye çekmesin, zira Google resmi olarak olay yerindeydi, bulunan zaafiyetleri tespit ettirip gerekenin yapılacağı açıklamasını yaptı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.