İnternet

Chrome'a başlat menüsü geliyor

Google Chrome'a ilginç bir şekilde, web uygulamalarını içerecek, Başlat menüsü benzeri bir menüyü deneme sürümüne ekledi.

Chrome'a başlat menüsü geliyor

Google'ın tarayıcısı Chrome'un test için kullanılan canary sürümü, Başlat menüsüne benzer bir menü ile geliyor. Hatırlarsanız Microsoft, geçtiğimiz günlerde tanıttığı son işletim sistemi Windows 8'de Başlat menüsünü kaldırmıştı.  Google bu durumun ardından Chrome'a ilginç bir şekilde, web uygulamalarını içerecek, Başlat menüsü benzeri bir menüyü deneme sürümüne ekledi.

Bu menü web tabanlı olduğu için tabi ki de Windows 8'deki başlat menüsünü doldurmayacak. Google'ın denediği bu özellik, deneysel Chrome kanalı olan canary kısmında gizli bir şekilde duruyor. Bu özelliği görmek için bu sürümü yükleyenler menüyü hemen görebilmek için, adres çubuğuna chrome://flags yazıp, ardından Show Chrome Apps Launcher seçeneğini bulup bunu açmaları gerekecek.

1352639451_chrome-app-550x132.jpg

Kullanıcılar bunları yaptıktan sonra tarayıcıdan daha önceden seçmiş oldukları uygulamaları görebilecekler. Canary'nin şimdilik 'deneysel' olması ve özelliğin de hala bug'lı olması nedeni ile pek tavsiye edilmiyor. Özellik şimdilik deneysel ve bir süre sonra kararlı sürümünün geleceği düşünülüyor.

1352638622_google-chrome-canary-test-surumu-450x272.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.