İnternet

Chrome'a sitelerin sesini susturma özelliği eklendi

Google, Chrome'un masaüstü sürümünde sekmenin sesini kapat özelliğini sitenin sesini kapat olarak değiştirdi.

Chrome'a sessiz sedasız yeni özellik eklendi

Google, Chrome için yenilik yapmaya devam ediyor. Son olarak reklam koşullarını yerine getirmeyen reklamları engelleyen Chrome, güncelleme ile sessiz sedasız yeni özelliğini kullanıma sundu. Chrome 65.0.3325.162 sürümü ile gelen özellik ile sekmenin sesini kapat özelliği isim ve fonksiyon değiştirdi.

Bildiğiniz gibi sekmelerde açık olan ve arka planda ses çıkaran sekmeleri daha önce susturabiliyordunuz. Ancak sesini kapattığınız sekmedeki internet sitesini yeniden açtığınızda bu işlemi tekrarlamanız gerekiyordu.

Google bu noktada bir değişikliğe gitti ve özelliğini sitenin sesi kapat şeklinde güncelledi. Artık sekmede açık olan bir sitenin sesini sonsuza kadar kapatabiliyorsunuz. 

Chrome'a sitelerin sesini susturma özelliği eklendi - Resim : 1

Bunun için yapmanız gereken tek şey sekmeye sağ tıklayarak "Sitenin Sesini Kapat" seçeneğine tıklamanız. Özellikle sesli reklamları ile can sıkan siteleri ziyaret ediyorsanız bu özellik çok işinize yarayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.