İnternet

Doodle çizme sırası çocuklarda

Google çocuklar için yarışma düzenliyor

Doodle çizme sırası çocuklarda

Google'ın her zaman ayrı bir yeri vardır benim için. Bir çoğumuz için öyledir aslında. Google bana göre üreticiliğini diğerlerinden farklı bir şekilde yakalıyor. Çocuklar da buna örnek. Google çocuklar için Doodle yarışması düzenliyor.

Google'ın çocuklara Doodle yaptırmasının amacı ne olabilir?

Yetişkin insanlar genel olarak belli kriterlerde yaşamaya alıştıklarından bazı zamanlarda hayal gücü problemi yaşayabilir. Bir çocuğun dışardan etki görmemiş hayal gücünün genişliğiyle bir yetişkininki bir olur mu?

Google'da buradan yola çıkarak, yıllardır bambaşka fikirlerle sunduğu küçük ama hoş Doodle'ları için çocukları harekete geçiriyor. Doodle yarışması düzenleyerek çocukların da buna katkılarının olmasını istiyor. Başlangıcı 15 Ocak'ta başlayan yarışmayı videosuyla da her zamanki yöntemleriyle anlatmış.

1359646204_googledoodle.jpg

Her yıl düzenlenen yarışma ana okulu öğrencilerine yapılıyor ve konu "en iyi gününüz" olacak. Ödül mü? Ödülse çocuklarının Doodle'ının Google'da yayınlanarak tüm dünyayla paylaşmalarını sağlamak.


Yorumlar
irem salık
ya hiçççççççççççççç örnek olmadığından beyenmedim
Cevapla
pepe
Nerden basvurabiliriz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.