İnternet

Dropbox ve Google işbirliği yaptı!

Bulut depolama hizmeti veren Dropbox, Google ile işbirliği yaptığını duyurdu. G Suite kullanıcıları artık Dropbox'taki verilerine ulaşabilecek.

Dropbox ve Google'dan hayat kolaylaştıran işbirliği!

İş alanında sunduğu bulut depolama hizmetleri ile öne çıkan Dropbox, bugün G Suite kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran bir işbirliği yaptığını duyurdu. Google ile anlaşan Dropbox, G Suite kullanıcılarına büyük avantajlar sunacak.

Dropbox ve Google arasındaki işbirliği sayesinde; G Suite kullanıcıları Dropbox’ın içeriisndeki araç setinden yararlanabilecek. Ayrıca kullanıcılar G Suite dosyalarını sabit disk veya web üzerinde Dropbox klasörlerinden açıp düzenleyebilecek.

Sunulan yenilikler bu kadarla da sınırlı değil. Dropbox'ın web arayüzü üzerinden; Google Slaylat, Google Dokümanlar ve Google E-Tablolar oluşturulabilecek. Mevcuttaki doküman dosyaları ise yine Dropbox arayüzü üzerinden düzenlenebilecek.

Bu işbirliğinin Google'dan çok Dropbox'a yaradığını söyleyebiliriz. Çünkü, Dropbox'ın kullanıcı tabanının %50 gibi bir bölümü, kurumsal alanda G Suite kullanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.