Google'dan yapay zeka destekli eğitim platformu

Teknoloji devi Google, yapay zeka destekli makine öğrenimi için hazırladığı eğitim platformu Learn with Google AI'yi duyurdu.

Google'dan yapay zeka destekli eğitim platformu

Google, yapay zekanın zorlu problemleri nasıl çözdüğünü herkesin anlamasına yardımcı olmak için Learn with Google AI (Herkes için Makine Öğrenimi) adlı bir platformu hayata geçirdi. Bu sitede temel makine öğrenimi (ML) kavramları, kendi ML becerilerinizi geliştirmeyi ve makine öğrenimini gerçek dünya problemlerinde kullanmayı öğrenmenin yolları anlatılıyor.

İleri düzey kullanma kılavuzları ve TensorFlow materyalleri arayan derin öğrenme uzmanlarından, AI’ye adım atmak isteyen meraklılara kadar Google ML uzmanlarının hazırladığı eğitim içeriklerini arayan herkes platformda bulabilecek.

Learn with Google AI sitesinde ayrıca Machine Learning Crash Course (MLCC - Yoğunlaştırılmış Makine Öğrenimi Kursu) adlı yeni ve ücretsiz bir ders de bulunuyor. Bu derste ML kavramlarını herkesin öğrenip pratik yapabileceği alıştırmalar, etkileşimli görselleştirmeler ve öğretici videolar yer alıyor.

Google'dan yapay zeka destekli eğitim platformu - Resim : 1

Şimdilik sadece İngilizce desteği sunan platforma ulaşabilirsiniz.