İnternet

En hızlı kablosuz internet geliyor

Kablosuz internette artık sinirleriniz bozulmayacak!

En hızlı kablosuz internet geliyor

İnternet kullanıcıları için ağır ve sürekli kopan bir internet hattı işkence gibi gelir. Bilgisayarda bir sayfa açmak için uzun süre dönen daireyi takip etmek çok sinir bozucu bir şey. Ancak yakın zamanda bu durum sona erebilir.

Almanya'lı bir grup araştırmacı şuan için en hızlı kablosuz internet bağlantısından 6 kat daha hızlı internet teknolojisi geliştirmeyi başardı. Geliştirilen internet teknolojisi şu an saniyede 7 Gbps olan maksimum kablosuz veri iletim hızını saniyede 40 Gbps'ye çıkarıyor. Yani anlayacağımız şekilde ifade edecek olursak saniyede 5 GB'lık veri transferi yapabileceğiz.

1369563320_1.jpg

Şuanki teknoloji birkaç metre mesafede anca etkili olabilirken yeni teknoloji 1 km'lik alan üzerinde etkili yapacak. Bu durum kablosuz bir bağlantı için süper sayılır.

Ayrıca 40 Gbps'lik kablosuz bağlantı ile kablolu fiberoptik yapı döşeme sıkıntısını ortadan kaldırarak daha çok eve yüksek hızda internet ulaşması bu teknoloji sayesinde gerçekleştirilebilecek.

Yorumlar
selixicp
gelmez
Cevapla
Misafir
Turkiyeye Gelse gelse yil 2038 de gelir fiyatida 1000 $ olur
Cevapla
Misafir
Yav he he
Cevapla
andromen
inşallah bizlere görmek nasip olur. optik beklemekten sıkıldık telekom santralleri baladı 2 aydır gerisiyok optik kabloyu çekmediler
Cevapla
Misafir
avrupa yarın gecer biz 20 yıla geceriz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.