İnternet

Facebook Google+'yı dikkate almıyor bile!

Mark Zuckerberg?e göre Google?ın da bu işe el atması aslında kendilerinin ne kadar doğru yolda olduklarının bir göstergesi.


Beklenen gün geldi ve Mark Zuckerberg dün düzenlediği bir etkinlikle Facebook için "harika şeyin" tanıtımını yaptı. Daha önce tahmin edildiği gibi Skype destekli tarayıcı içi bir görüntülü görüşme özelliği kazanan Facebook ayrıca birden fazla arkadaş ile sohbet imkanı sağlayan Grup Sohbeti de sunabilecek.

Facebook'un Google+'ın popülerliğinden etkilendiği için tedbir almak zorunda kaldığı yorumları yapılmaktaydı. Bu yüzden Zuckerberg\'in bir Google+ hesabı açtığı ve binlerce takipçi edindiği belirtilmişti. Fakat dünkü etkinlikte Facebook kendinden çok emin görünüyordu.

1310030457_25579.jpg

Basının sorularını yanıtlayan Zuckerberg her zaman iddia ettiği gibi sosyal ağların artık internetin geleceği olacağını açıkladı. Google+ hizmetini inceleyip incelenmediği sorulduğunda ise kendisi ve arkadaşlarının çok kısa bir süre siteyi ziyaret ettiklerini ancak herhangi bir paylaşım yapmadıklarını belirtti.

Google+'ın önümüzdeki günlerde Facebook\'u nasıl etkileyeceği sorusuna ise Zuckerberg, önümüzdeki beş yılda pek çok firmanın kendi sosyal ağını kurma planları yaptığını ve Google'ın ise bu firmalardan sadece biri olduğunu söyledi. Netflix'in de kendi sosyal ağını kurma çalışmaları yaptığını hatırlatan Zuckerberg, sosyal ağların geleceği konusundaki iddialarının böylece doğrulanmış olduğunu açıkladı.

Hemen ardından Zuckerberg Facebook?ta günde ortalama 4 milyar içerik paylaşıldığını da söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.