İnternet

Facebook, mağaza açıyor!

Dev sosyal ağ şimdi de yepyeni bir araç ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Facebook, mağaza açıyor!

Hemen hemen her firmanın kendine ait uygulama mağazası oluyor. En son uygulama mağazası kervanına katılacak olan şirket Facebook oldu.

1336644785_screen-shot-2012-05-09-at-6.01.03-pm.jpg

Facebook'un şu anki üye sayısı 1 milyara yaklaştı. Üye sayısı ile dünyanın en kalabalık sosyal ağ platformu olan Facebook, son zamanlarda birçok yeni uygulama ve yenilik yaptı. Dev sosyal ağ şimdi de yepyeni bir araç ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bu yeni uygulama ile kullanıcılar bağımsız bir şekilde aynı platformdan uygulama indirip satın alabilecekler. Yani Facebook da kendine ait bir uygulama mağazası açıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar, hangi platformda olursa olsun, ister Android ister iOS, kullanıcılar Facebook'taki bu uygulama mağazasından yararlanabilecek. Facebook'un yeni odak noktalarından biri haline gelecek olan aracın adı da App Center olacak.

Facebook'un bu yeni uygulaması Open Graph altyapısını kullanacak. Böyle olunca şirketler de kendi sayfalarını bu merkeze entegre edebilecekler. Bu yeni özellikle birlikte uygulama geliştiricileri de Facebook'ta kendilerini tanıtma imkanı bulacaklar. Bu uygulama onlar için de avantaj haline gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.