Sosyal Medya

Facebook çöpçatanlık yapacak

Sosyal ağ Facebook çöpçatanlık yapmaya başlıyor. Yeni özellik yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Facebook çöpçatanlık yapacak

Facebook'un yıllık geliştiriciler konferansında yaptığı duyurular devam ediyor. Sosyal medya ağı Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin Kaliforniya’nın San Jose şehrinde düzenlenen F8 geliştiriciler konferansında konuştu. Zuckerberg, 2018 yılının Cambridge Analytica skandalıyla başa çıkmaya çalışan şirket için yoğun geçtiğini belirterek, kullanıcıların veri güvenliği için daha geniş önlemler alacağını vurguladı.

Zuckerberg’in açıklamasına göre Facebook’a yeni bir flörtleşme aracı eklenecek. Bu yeni  çöpçatanlık aracıyla kullanıcılar kendisine partner aramak için özel bir profil oluşturacak ve bu profil kişinin arkadaşlarına gösterilmeyecek. Tinder ve Bumble gibi rakip flört uygulmalarının aksine, Facebook’a gelecek olan flörtleşme özelliğinin uzun dönemli partnerler bulmak için kullanılacak. Zuckerberg sözlerine şöyle devam etti:

Facebook’ta kendilerini bekar olarak işaretleyen 200 milyon insan var. Yapacağımız uygulama ile gerçek ve uzun dönemli ilişkiler inşa etmek için çalışıyoruz, belki de hepimiz için en çok anlam taşıyan o kişiyi bulmak için...”

Zuckerberg, flörtleşme özelliğinin tamamen opsiyonel olduğunu bildirdi. Buna göre Facebook kullanıcıları arkadaşlarının flört aktivitelerini göremeyecek, ancak kullanıcının partner tercihine göre hali hazırdaki arkadaşlarını ya da ortak arkadaşlarını önerebilecek.

Diğer taraftan kullanıcıyla benzer ilgilere dahip Facebook gruplarındaki ya da etkinliklerdeki kişiler de karşısına potansiyel partner olarak çıkabilecek. Facebook'un yeni özelliği bu yılın sonunda test etmeye başlayacağı açıklandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.