İnternet

Facebook sayfa yönetiminde değişiklik!

Facebook, sayfalar için iki yenilik birden duyurdu.

Facebook sayfa yönetiminde değişiklik!

Facebook sayfaları pek çok alanda kullanılabiliyor. Hayranı çok olan Facebook sayfalarında tek kişi yönetmekte zorlanıp her şeye yetişemeyebiliyor. Sonunda yönetici, sayfaya aynı yetkilere sahip yeni yöneticiler atamak zorunda kalıyordu. Hal böyle olunca sayfada sorunlar yaşanabiliyor hatta sayfanın çalınma durumları bile söz konusu olabiliyordu.

1338475916_facebooklogo2000.jpg

Facebook, sayfalar için iki yenilik birden duyurdu. Yeniliklerden birisi bu durum ile alakalı. Facebook, bundan böyle sayfalara görev dağılımını getirecek. Bu yenilik ile artık bir sayfada yöneticilerin hepsinde aynı yetkiler bulunmayacak.

Yapılan değişikliğe göre sayfa yöneticileri, her biri farklı yetkiye sahip 5 farklı rol üstlenebilecek ve yalnızca yöneticiler bir yöneticinin konumunu değiştirebilecek.

Facebook hazırladığı bu tabloda 5 yönetici rolünü (soldan sağa) ve bunların yapabilecekleri görevleri (yukarıdan aşağıya) şu şekilde özetlemiş:

1338475634_560996210084.jpg

Facebook'un sayfalara yaptığı diğer yenilik ise sayfa yöneticilerin çok ihtiyacı olan ileri zamanlı post girebilme özelliği. Bu yenilik ile yöneticiler bir gönderiyi hazırladıktan sonra, paylaşmayıp ileriye ait bir tarih ve saat ekleyerek daha sonra görünecek biçimde ekleyebilecek. Bu özellik ile yönetici 6 ay sonrasına kadar gönderi girme imkanına sahip olacak. Yalnız girilen ileri tarihli iki gönderinin arasında 15 dakikalık bir yayınlanma süresi bırakılması gerekecek.

1338475655_562215685535.jpg

Henüz daha tüm kullanıcılarda aktif olmaayn ileri tarihli post girebilme özelliği önümüzdeki günlerde tamamen aktif olacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.