İnternet

Facebook' un yeni reklam planı

Facebook, daha isabetli reklamlar için haber kaynağı sayfasında değişikliğe gidiyor.


Internet dünyasının bir numaralı sosyal ağ sitesi Facebook, kullanıcı odakları reklamlarını daha da geliştirmek için bir takım değişikliklere gidiyor. Bu değişikliklerin arasında en önemli "Haber Kağnağı" sayfasında bir takım değişiklikler olacağı.

Facebook, Haber Kaynağı sayfasında yer güncellemeler arasında reklam gösterimini aktif edecek. Wall Street Journal' a göre bu değişiklik, kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi toplanmasını sağlayacak.

Facebook ise konu ile ilgili olarak, bu değişikliğin şuan için test aşamasında olduğunu doğruladı. Wall Stree Journal' a göre Facebook, "Beğen" düğmesini daha da geliştirerek, "İste" yada "İhtiyaç duy" gibi farklı şekillerde de sunacak. Böylece kullanıcıları bilgilerini daha detaylı Facebook' a sağlayarak isabetli reklam görüntülenmesine yardımcı olacak.

Yapılacak olan değişikliğin ne zaman aktif olacağı şuan için bilinmiyor. Wall Street Journal' a göre Facebook bunu F8 geliştirici konsferansında duyurabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.