İnternet

Google+ büyümeye devam ediyor

Google+ emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Son gelen rakamlar inanılmaz.


Google' ın Facebook' a rakip olarak geliştirdiği sosyal ağ projesi hızla büyümeye devam ediyor. Bir ara küçük bir düşüş yaşayan Google+, ilk günkü artış hızına kavuşarak her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.

İnternet analiz şirketi comScore' dan gelen verilere göre; Google+ 24 Temmuz' dan itibaren 25 milyon ziyaretçi sayısını aştı ve bu rakama mobil sayfaların eklenmediği de belirtildi.

comScore Endüstri Analiz Bölümü Başkan Yardımcısı Andrew Lipsman, tekil ziyaretçi sayısının direk siteye üye olan kişiler olduğunu söyledi ve Google+' ın aynı dönemde Facebook, Twitter ve MySpace' den daha hızlı büyüme göstererek 25 milyona ulaştı dedi.

1312352242_comscoregoogleplus.jpg

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Hitwise sitesinin analiz raporlarında, Google+' ın %3 oranında yavaşladığı belirtilmişti. comScore' un verileri ise bu durumun tam aksini gösteriyor.

Lipsman' a göre bu yükselişin nedeni Gmail' in Google+' a başarı bir şekilde entegre edilmesi. Gmail ne kadar popülerse Google+' da o kadar ziyaret ediliyor. Ayrıca sosyal ağların pazar payının %20' yi geçmesi ile yaygın kullanıma başladıklarını ve şirket haline gelme eğiliminde olduklarını söyledi. Buda Google+' ın yakında tüm kullanıcılara açılacak demek oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.