İnternet

Gmail sesli arama Türkiye' de hizmete girdi

Sadece ABD ve Kanada' da aktif olan sesli arama özelliği, artık ülkemizde de hizmete açıldı.


Gmail şüphesiz dünyanın en iyi web tabanlı e-posta istemcisi. Hem kullanım kolaylığı hemde diğer platformlara olan uyuyumluğu ve servisleriyle de en çok kullanılan e-posta istemcisi.

Gmail' in bundan yaklaşık bir yıl önce, ABD ve Kanada için sesli arama hizmetini sunmuştu. ABD ve Kanada sadece bir başlangıçtı ve aynı zamanda test amaçlıydı. Google' dan gelen açıklamaya göre Gmail sesli arama hizmeti artık Türkiye' nin de aralarında bulunduğu 38 ülkede aktif edildi.

Ayrıca daha önce sadece ABD doları ile ödeme alan sistem avro, sterlin ve Kanada dolarınıda sisteme ekledi. Bu da demek oluyorki bu servis ücretsiz değil. Daha doğrusu servis sadece ABD ve Kanada için ücretsiz. Google Voice' u Türkiye' den kullanmak için ödenmesi gereken ücretler ise şöyle;

Ülke Fiyat / Dakika başına
Türkiye - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 0,07 ?
Türkiye - Mobil 0,10 ?
Türkiye - Sabit Telefon 0,02 ?

Google Voice' yi kullanabilmek için Gmail' e girdiğinizde chat bölümünde yeşil bir telefon ikonu görmeniz gerekiyor. Aramayı yapmak içinse sesli ve görüntülü arama eklentisinin yüklü olması gerekiyor.

Google Voice ile yapılacak aramların tarifelerine https://www.google.com/voice/b/0/ratesT adresinden ulaşabilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.