İnternet

Facebook'ta 2 dolara popüler olun!

Facebook 2 dolar karşılığında arkadaşlarınızın haber kaynağında en üstte yer almanızı sağlayacak.

Facebook'ta 2 dolara popüler olun!

Facebook'ta mesajlarınızın en üstte olması artık mümkün. Facebook "Higlight" özelliği ile kullanıcılar para karşılığında mesajlarınızı üst sıralara çekiyor.  Dev sosyal ağ 2 dolar karşılığında arkadaşlarının haber kaynağında en üstte yer almanızı sağlayacak.

1336752902_569251670209.jpg

Sanal alemde bulunan insanların hastalık haline getirdiği Facebook'un kullanıcı sayısı 1 milyara dayanmış durumda. Durum böyle olunca bu büyük sosyal ağda insanlar birbirleriyle popülerlik konusunda da yarış halinde. Hatta yakın zamanda Facebook'ta durum beğendirme gibi bir olay çıktı.

Facebook, kullanıcıların bu popülerlik konusuna olan zafiyetini anlamış olacak ki "Highlight" özelliğini ortaya çıkardı. Bu uygulama ile kısa sürede popüler olmak isteyen bu konuda takıntılı kullanıcılar Facebook'a her mesaj başına 2 dolar ödeyecek. Bu ödeme karşılığında durumunuz arkadaşlarınıza bir süreliğine üst sıralarda gösterilecek.

Facebook basın sözcüsü Mia Garlick'in doğruladığı bu özellik Facebook'un yeni gelir kapısı olacak. Tumblr sitesinin blog yazılarını tanıtmak için kullanıcılarının para ödediği özelliğe benzer bu uygulama bakalım ne kadar tutulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.