İnternet

Firefox 18 geliyor: İşte yenilikler!

Firefox 18 çıktı, indirin!

Firefox 18 geliyor: İşte yenilikler!

Firefox geçtiğimiz aylarda tarayıcısını 17.0 versiyonuna çıkarak bir takım yenilikler sunmuştu. Firefox şimdi yeni bir güncellemeyle karşımızda olacak. Yeni güncellemede PDF okuyucu, Retina desteği ve daha fazlası bulunuyor. Firefox Google Chrome kadar olmasa da hala ayakta durmayı başarabilen internet tarayıcıları arasında.

PDF görüntüleme özelliği daha önceki versiyonlarda bulunmuyordu. Ancak eklenti olarak Mozilla Firefox'a kurularak kullanımı kolaylaştırılabiliyordu. Yeni çıkan Firefox 18 versiyonu kendinden bu özelliğe sahip olacak ve eklentilerle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

1357816689_firefox-18.jpg

PDF'lerin tüm özelliklerini de destekliyor. İndex kısmı ya da büyüme küçülme özellikleri olsun, bir çok özellik tarayıcının kendisinde mevcut olacak.

1357816706_ff-18-pdf-viewer.jpg

HTTPS protokollü bağlantılar için de bir yenilik var. Aslında bir yenilikten çok hata ayıklanması olarak değerlendirebiliriz. Daha önce HTTPS yolu üzerinden gelen zararlı bağlantılar konusunda Firefox kullanıcıları uyarıyordu. Ancak bağlantılar yine de yükleniyordu. Ancak şimdi bu hatanın düzeltilmesiyle zararlı bağlantıların yüklenmesini durdurabileceksiniz.

1357816700_ff-18-insecure-content.png
1357816765_ff-18-pdf-downloading1.png
Firefox 18'i buradan indirin!


Yorumlar
ozhan
firefox varken digerleri yalan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.