İnternet

Flickr' a 6 milyarıncı fotoğraf yüklendi

Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flickr, salı günü 6 milyar fotoğrafa ulaştı.


Sosyal ağların henüz yaygın olmadığı 2003 yıllarının sonunda kurulan Flickr, o zamanlarda fazla tutulmasada zaman geçtikçe popülerliği arttı ve bu yıl 6 milyar fotoğrafa ulaştı.

Flickr son beş yıldır yıl bazında %20 büyüme göstersede, rakipleriyle karşılaştırıldığında geride kalıyor. Facebook kullanıcıları Şubat ayından bugüne kadar 60 milyar fotoğraf yüklemiş. Buda günde 100 milyon fotoğraf demek. Ayrıca Photobucket 8 milyar, Google' ın Picasa' sı 7 milyar fotoğrafa ulaşırken, Flickr 5 milyarda kalmıştı.

Flickr' ın aslında ayakta kalmasının ve bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni Yahoo. Yahoo, Flickr' ın en büyük destekçesi ve uzun vadede de destekçisi olmaya devam edeceği biliniyor.

Flickr etiketleme, kamera verileri gösterme, gruplar, yorumlar ve favoriler gibi bir çok özelliğe sahip olsada, geride kalmasının en büyük nedeni olarak sosyal ağlara fazla destek vermemesi gösteriliyor.

İşte Flickr' a yüklenen 6 milyarıncı fotoğraf;

1312631615_flickraltimilyarincifotograf.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.