İnternet

Foxconn Belkin'i satın aldı

iPhone, iPad ve Apple Watch için aksesuar üreten Belkin firması, Foxconn tarafından satın alındı. Dudak uçuklatan satın alma işleminin detayları haberimizde.

Ünlü Apple aksesuar üreticisi Belkin satıldı!

iPhone, iPad ve Apple Watch gibi Apple ürünleri için tasarladığı ve Apple'ın kalite şartlarına uygun olarak ürettiği aksesuarlar ile öne çıkan Kaliforniya merkezli ünlü aksesuar şirketi Belkin, bugün Foxconn tarafından satın alındığını açıkladı. Apple'ın iPhone modellerinin montajını gerçekleştiren Foxconn, Belkin için ödediği ücret ile çok konuşulacak gibi görünüyor.

Foxconn'un bir yan kuruluşu olan Foxconn Interconnect Technology, Belkin International'ı tam 866 milyon dolara satın aldı. Bu satın alma işleminin ardından Belkin'in bünyesinde yer alan Linksys, Wemo ve Phyn gibi markalar da Foxconn'un bünyesine dahil oldu.

Foxconn, akıllı evlere yönelecek

Foxconn'un, Belkin'in güçlü Ar-Ge ekibini ve ürün dağıtım platformunu kullanarak, premium aksesuarları ve evlerini "akıllı bir eve" dönüştürmek isteyen tüketicilere yönelik ürünler satmayı planlıyor.

İlerleyen dönemde Belkin'in Ar-Ge'ye daha fazla yatırım yapması ve ürün portföyüne yeni ürünler katması bekleniyor. Bu satın alma işleminin, uzun dönemde Foxconn'un yararına olacağı söyleniyor.

Foxconn Belkin'i satın aldı - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.