İnternet

Geçtiğimiz 1 Nisan'da internet devlerinin yaptığı şakalar!

Bu şakalar milyonlarca kişiyi şaşırttı!


Sosyal medya ve internet şirketleri bu sene de 1 Nisan şakasını unutmadı. Dünyanın en büyük şirketlerinin 1 Nisan 2012'de yaptığı şakalar milyonlarca kullanıcıyı şaşırttı.

Bildiğiniz üzre Google değişik tarzı, stili ve yaratıcı fikirleriyle internet ortamındaki her yenilikte öncü isimlerden birisi. 1 Nisan'da da bu yaratıcılıklarından birini kullandı. Google'ın başı çektiği şirketler ve şakalar:

1. Google

Google 1 Nisan için Google Maps‘in haritalarının standart versiyonlarını 8 bitlik versiyonlarıyla değiştirdi. Haritalar böylece eski oyunların görünümüne sahip oluyor. Uygun bir görünüme ulaşmak için haritayı fazlasıyla yakınlaştırmak gerekirken bu şaka, kullanıcıların hoşuna gitmiş durumda.

1334420054_1.gif


2. Youtube

Bir başka internet devi Youtube, yayınladığı videoda sitede yer alan tüm videoların CD’ye kopyalandığı ve kullanıcılara dağıtılacağı açıklandı. Sitede yer alan videoların sayısının 4 milyarı aşkın olduğunu ve hepsini izlemek için 400 yılı devirmek gerektiğini belirtelim.
3. Gmail

Google‘ın e-posta servisi ise 2 tuşla mail atılabilecek bir teknoloji bulduklarını açıkladı. Gmail Tap adını verdikleri yenilik de diğer şakalar kadar beğenildi.
4. Mashable

Conan O’brein, en popüler sosyal medya ve teknoloji bloglarından Mashable‘ı satın aldığını açıkladı. Conan’ın oldukça eğlenceli açıklama videosunu buradan izleyebilirsiniz.

1334420193_23.jpg

5. AdBlock

Sık kullanılan Chrome eklentisi AdBlock ise kedi resimlerini kullandı. Eklentiyi kullanan kullanıcılar engellenen reklamların yerine kedi resimleri gördü. Kullanıcılar kedi resimlerinin üzerine geldiğinde ‘daha fazla öğren’ seçeneği ile karşılaştı. O kadar beğenilmiş olacak ki eklentinin CatBlock adlı sürümü çıkacak. Ancak komik olmayan tarafı reklamların yerine kedi resimleri görmek isteyenler aylık 5$’lık ücreti gözden çıkarması gerekiyor.

1334420226_sad.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.