İnternet

Microsoft Bing'i Facebook'a satıyor mu?

Evet yanlış duymadınız Bing muhtemelen Facebook'a satılacak!

Microsoft Bing'i Facebook'a satıyor mu?

Dünyanın en eski ve köklü şirketlerinden Microsoft uzun zaman önce başlayıp bitirdiği arama motoru projesi Bing hakkında öle bir karar aldı ki, şirketin bu kararı ona ne gibi bir zarar veya yarar getirecek hiç belli değil.

Yıllar önce hayata geçirilen arama motoru Bing'in Facebook tarafından satınalınma durumu ortalıkta şimdiden dolaşmaya başladı bile. ABD'de yayın yapan CNBC kanalının iddiasına göre, Microsoft, Bing'i Facebook'a satabilir. Üzerine milyon dolarlık yatırım yaptığı Bing'in satılmasını Microsoft için büyük bir kayıp olarak nitelendirilebiliriz...

1334418451_a.png
Geçtiğimiz haftalarda Facebook cephesi web arama konusunda yeni ataklar yapacağını ve şirketin bu yöndeki eksiği için neler yapabileceklerinin görüşmesini yaptıklarını duyurmuştu. Microsoft bu gibi bir adımla Facebook'ta ki 1.6'lık hissesini büyütmek istiyor büyük ihtimalle.

*Eğer olur da Bing Facebook'un yönetimine geçer ise internette sizleri nasıl bir değişiklik bekleyeceğini tahmin ettirmek çok zor olsa gerek, anlaşma gerçekleşir ise, hep birlikte gelecek değişimleri göreceğiz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.