İnternet

gnçtrkcll’in yeni temsilcileri belli oldu

Geçen sene bir ilk olarak yönetimi gençlere devreden gnçtrkcll, bu sene “Sıra Sende” sloganıyla başlattığı seçim sürecini, gençlik için anlamlı bir gün olan 19 Mayıs’ta sonlandırdı.

gnçtrkcll’in yeni temsilcileri belli oldu

Sosyal medya üzerinde yürütülen ilk aşamanın ardından finale kalan 15 adayın, 15 gün boyunca meydanlarda sürdürdükleri seçim kampanyasının sonucunda gençler kendi seslerini yönetime taşıyacak 5 temsilciyi belirledi.

Türkiye’nin gençlik kulübü gnçtrkcll’in, yeni dönem temsilcileri belirlendi. Facebook ve gnctrkcll.com üzerindeki “Sıra Sende” uygulaması aracılığıyla 2 binin üzerinde gencin başvurduğu gnçtrkcll temsilciliği için finale kalan 15 adayın seçim süreci tamamlandı.

Bu sene, gnçtrkcll'de ikinci kez temsilcilerin belirlenmesi için yola çıkılırken, seçimler meydanlara taşınarak, gençlere gerçek bir seçim atmosferi yaşatılması amaçlandı.
1368974490_yenitemsilciler.jpg

Sosyal medyada yürütülen ilk aşamada 2 binin üzerinde genç aday olurken, en fazla ilgi Tarife Temsilciliği’ne gösterildi. Onu sırasıyla teknoloji, etkinlik, alışveriş ve kariyer başlıkları izledi.  Bu aşamada Facebook sistemi içerisinde 7 farklı sosyal medya kanalının birbirine bağlanmasıyla elde edilen sosyal medya puanı ve jüri değerlendirmesine göre her bir kategori için 3 ve toplamda 15 aday finale kaldı. Adaylar, İTÜ Ayazağa’da Model grubunun da konser verdiği bir etkinlikte, ilk kez gençlerle buluştu. Bu buluşmanın ardından 15 gün boyunca gençlerin yoğun bulunduğu yerlerde, üniversite kampüslerinde ve yine sosyal medya üzerinde seçim vaatlerini ortaya koyan adaylar, aynı zamanda kendilerine verilen görevleri yerine getirdi. Yoğun bir rekabet içerisinde geçen süreçte 203 bin 496 genç oy kullandı. Kazananlar, 92 bin 846 beğeninin sonunda belirlendi.

Sonuçta kazanan 5 temsilci şöyle sıralandı:

Ø  Tarife Temsilcisi: Direnç Çelik Boğaziçi Üniversitesi

Ø  Teknoloji Temsilcisi: Sibel Güler Trakya Üniversitesi

Ø  Kariyer Temsilcisi: Kaan Kelleli Anadolu Üniversitesi

Ø  Etkinlik Temsilcisi: Can Çelikay Bilgi Üniversitesi

Ø  Alışveriş Temsilcisi: Rabia Armağan Anadolu Üniversitesi

Yeni temsilciler için hayatlarında çok renkli ve hareketli bir dönemin kapıları açılıyor. Eski temsilcilerden görevi devraldıktan sonra kişisel gelişim ve kariyer konularında eğitim alacak 5 temsilci, kendi uzmanlık alanlarındaki konu başlıklarında gnçtrkcll’lilerin taleplerini dinleyecek, bunlara dayalı projeler oluşturacak ve gnçtrkcll’e ilişkin kararlarda söz sahibi olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.