İnternet

Twitter kullananlar Ahiret'ten uzaklaşıyor

Suudi din polisi başı, Twitter'ı kullananların 'bu dünya ve ahiretten uzaklaşacağını' söyledi.

Twitter kullananlar Ahiret'ten uzaklaşıyor

Suudi Arabistan din polisinin başı olan Şeyh Abdül Latif Abdül Aziz el-Şeyh, vatandaşlara sosyal ağları kullanmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Din polisinin başı yaptığı uyarıda sosyal medya sitelerini özellikle de Twitter'ı kullananların 'bu dünya ve ahiretten uzaklaşacağını' söyledi.

1368774784_twitter-reklamlari.jpg

Twitter'ı 'platformu olmayanların platformu' olarak gören Şeyh Abdül Latif Abdül Aziz el-Şeyh, bu söylediği ile tahminlere göre, Riyad'ın düşüncelerini yansıtıyor. Çünkü Riyad, Suudi vatandaşların siyasi ve diğer hassas konuları konuşmak için Twitter'ı kullanmalarından endişe duyuyor.

Muhafazakâr krallığın Twitter kullanımının en çok kullanıldığı yer olarak görülüyor ve buda endişeye neden oluyor. Daha öncede Mekke'de bulunan Mescid-i Haram'ın imamı televizyondan milyonlarca insana yaptığı vaazında Twitter'ın ulusal birliği tehdit ettiği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Yorumlar
Misafir
allah muhafaza, bu insanlar kendi aralarında yazışarak iletişim kurarlarsa düşünmeye sorgulamaya ve muhakeme yapabilmeye başlayabilir, belki de alimallah kafalarının içindeki dogmalar yok olmaya başlarsa din baronlarının şatafatı tehlikeye düşer. ne de olsa vatandaşın hayırlısı düşünemeyip, sorgulayamayıp, hak aramadan biat edendir.
Cevapla
Mehmet
nerden biliyormuş uzaklaştığını haber mi gelmiş ? Birilerini cennete cehenneme sokmayı ne seviyor bu insanlar :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.