İnternet

Websense’in Türkiye’deki ilk Veri Merkezi İstanbul’da açıldı.

Websense Veri Merkezi, bulut tabanlı internet güvenliği sağlayan dünyanın önde gelen kuruluşlarından bir tanesidir.

Websense’in Türkiye’deki ilk Veri Merkezi İstanbul’da açıldı.

En güncel siber saldırılardan ve veri hırsızlığından korumada global bir lider kuruluş olan Websense, 29 Nisan 2013 itibariyle Türk şirketlerine bulut tabanlı Hizmet olarak Güvenlik (SaaS) çözümlerini İstanbul’daki veri merkezi üzerinden sunmaya başlamıştır. Bu yeni veri merkezi, bölge için bulut ve hibrid internet güvenliği korumasını desteklemektedir.1368877056_websenselogocmyk10in.jpgHizmet olarak Güvenlik (SaaS) ile Websense® Bulut ve hibrid web güvenliği ürünleri için hızlı ve kolay bir dağıtım yolu oluşturmaktadır. SaaS, güvenlik denetimi, yaptırım ve yönetim süreçlerini müşterilerin ofislerinden,“buluttaki” global veri merkezlerine kaydırmaktadır. Bu alt yapı ile birlikte, internet güvenliği hizmetleri, dakikalar içerisinde dünya çapında yayılmış olan hem büyük hem de küçük çaplı ofislere konuşlandırılabilmektedir. Müşteriler; veri-hırsızlığına ve modern kötü amaçlı yazılımlara karşı çok yönlü koruma sağlayan ve sektörün önde gelen içerik güvenliği çözümlerinin faydalarını görmektedir.

1368877026_websensespencerparker.jpg

Websense Grup Ürün Müdürü Spencer Parker konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Türkiye bizim için çok önemli bir bölge. Müşterilerimiz artık onlara yerel içerik ve hizmet hızı sağlayan Websense Bulut'undan faydalanabilecekler. Bu çözüm; müşterilerimize güvenlik politikalarının, gittikleri her yerde onları takip etmesini sağlayan hibrid bir güvenlik çözümünü uygulama seçeneği sunmaktadır. Modern kötü amaçlı yazılımlara karşı en iyi korumayı sağlayan Websense® TRITON™ mimarisi ile  Websense’in buluttaki güvenlik çözümlerini şimdi Türkiye’deki veri merkezimiz ile desteklemekten memnuniyet duyuyoruz.” demektedir.

SaaS’ın Türk şirketlerine faydaları aşağıdakileri içermektedir:

-Çok yönlü gerçek zamanlı güvenlik
-Satın alınacak veya muhafaza edilecek hiçbir donanım veya yazılım içermemesi
-Bant genişliği maliyetlerinin azaltılması
-Ölçeklendirilebilme kolaylığı
-Taşıyıcı sınıfı kriterlerini sağlayan veri merkezi ve güvenlik

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.