İnternet

Internet Explorer ve IQ seviyesi!

Kanada?da psikometri testler düzenleyen danışmanlık şirketi AptiQuant, Internet Explorer kullanıcılarının daha düşük IQ seviyesine sahip olduğunu iddia ediyor?


Araştırmayı yapan şirket 100.00 kişiye bedava online IQ testi yaptı ve ardından skorlarını testi yaparken kullandıkları tarayıcı çubuğunu ile karşılaştırdı.

Test sonuçlarına göre Internet Explorer kullanıcılarının IQ skorlarının diğer tarayıcıları kullananlara oranla daha düşük olduğu sonucuna varıldı. Sonuçlara göre Chrome, Firefox ve Safari kullanıcıları ortalamadan biraz daha yüksek bir skor elde ederken, Camino, Opera ve Internet Explorer Internet Explorer?ı Chrome çerçevesi ile kullanan kullanıcıların dikkate değer bir skor elde ettikleri gözlemlendi.

Internet Explorer işlevsel olarak ileri düzeydeki web sitelerini yönetmekteki sorun yaşaması sonucu birçok web yöneticileri başka tarayıcıları tercih etmişti. Skor ortalamalarının bu şekilde oluşu da büyük oranda Web geliştiricilerinin tarayıcı tercihinden kaynaklanıyor.

Internet Explorer pazara  hakim olmasına rağmen, daha iyi uyum özellikleri gösteren Firefox ve Chrome?un karşısında pazar değerini giderek azaltıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.