İnternet

Google Chrome 5 yaşında

Google’ın gözde tarayıcısı 5. Yaşını kutluyor

Google Chrome 5 yaşında

Google Chrome bir yaşını daha doldurdu. Bu gördüğünüz üzerinde Chrome simgeli lezzetli cup cake’ler en çok kullanılan internet tarayıcısı Chrome için. Hem bilgisayarlarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan en çok kullandığınız ve en çok hizmet sunan tarayıcı bu özelliğini 5 yılda kazandı.

Mozilla Firefox ve Safari, Google Chrome’un en baş rakiplerinden ikisi. Ancak internet tarayıcısı oranlarında en çok kullanılan tarayıcı açık ara farkla Google Chrome. Günden güne gelişerek yoluna devam eden Google’ın tarayıcısını diğerlerinden ayıran bir çok özellik bulunuyor ancak bunlardan en önemlisi de hızı.

1378132254_chromeos13cupcakes610x456-1.jpg

Bunların yanı sıra stabil ve güvenli olması da Chrome’un tercih edilmesini sağlayan özellikleri arasında bulunuyor. Yeni nesil web teknolojilerini destekleme konusunda da diğerlerinden daha iyi. Örneğin HTML5, CSS3, yeni JavaScript API’leri, WebGL ve WebRTC konularında çok iyi.

5. yaş günün kutlu olsun Chrome!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.