İnternet

Google Chrome'a sesli özellik

Google Chrome'un 25. versiyonu ses tanıma özelliği ile geldi.

Google Chrome'a sesli özellik

Google, kendi internet tarayıcısı Chrome'u güncelledi. Google Chrome'un 25′inci sürümü indirilmeye sunuldu. Güncelleme ile tarayıcı bazı önemli yeniliklere kavuştu. Bu güncelleme ile yazılımın en büyük yeni özelliği ise Türkçe dil desteğinin de yer aldığı ses tanıma özelliği oldu.

Google Chrome hızı ve kalitesiyle tarayıcıların içinde liderlikte yarışıyor. Yenilenen yüzüyle karşımıza çıkan tarayıcı, altyapı iyileştirmelerinin yanı sıra birtakım farklı düzenlemelerle de dikkat çekiyor. Yeni güncelleme ile sessiz eklenti kurulumunu engellemeye başlayan Chrome 25′te araç çubuğu gibi ufak yazılımlara yetki izni vermeniz gerekiyor. Bu özellikle istenmeyen zararlı unsurlar kontrol altında tutularak kullanıcının güvenliği sağlanmış olacak.

1361650416_25-mark4-new.jpg

Online servislerin ses tanıma desteği sunmasını sağlayan Web Speech API'nin Chrome'a da entegre edilmesi ise en önemli özelliklerinden biri oldu. Google, konu hakkında test sayfası hazırladı ve mikrofon simgesine bastıktan sonra konuşmalarınızı metne çevirerek e-posta formatında göndermenize imkan tanıyor.

Buradan indirebilirsiniz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.