İnternet

Google Maps'te detaylar arttı!

Google'ın haritalar hizmetinde hiç görmediğiniz kadar ayrıntı yer almaya başladı!


Dünya devi arama motoru firması Google, Haritalar uygulaması için çalışmalarını devam ettiriyor. Şu sıralar oldukça çok gündemde olan Yandex'in haritalar uygulamasının yeniliklere karşın Google da çalışmalarını büyük bir istekle devam ettiriyor.

Google Maps yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte 1000'in üzerindeki binaya yeni detaylar eklendi. Bildiğiniz üzre Google Maps kullanılarak binalar 3D olarak görüntülenebiliyor. Google Maps'in resmi sitesinde yer alan resmi açıklamalara göre 1000 farklı lokasyondaki yapılar daha da detaylandırıldı ve 3D modelleri ile artık binalar daha gerçekçi bir görünüme büründü.

1332636375_androidgooglemaps5yayinlandi.jpg

Açıklamanın devamında, yeni gelen güncelleme ile birlikte kullanıcıların, binaları artık göz ucuyla şekillerinden tanıyacağını dile getirilirken, Street View servisi ile bu 3D modellerin birleşmesi neticesinde, Google Maps'in neredeyse adeta bir  şehir rehberine döndüğüne dikkat çekildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.