İnternet

Google Plus büyüyor!

Dünyanın en büyük arama motorunun kurucusu Google, Plus ile büyük rakamlara ulaştı!

Google Plus büyüyor!

Geçtiğimiz günlerde Google'ın CEO'su Larry PAGE, yeni kurulan Google+'ın kullanıcı rakamlarının 90 milyonu aştığını ileri sürerek, rakamların çok iyi ilerlediğini söledi. Geldiği nokta itibariyle diğer sosyal ağ sitelerine güçlü bir rekabetçi olduğunu belirten Larry PAGE, Google+'ın geleceğinin açık olduğuna değindi.

1330871967_google-plus-marker-arrows.jpgGoogle'ın CEO'sunun bu sölediklerinden sonra şu tarz bir değerlendirmeyi de  göz ardı etmemek gerek. ComScore'un yaptığı araştırmaya göre Milyonlarca plus kullanıcısının ana sayfada 3 dakikadan fazla dakika geçirmediğini ortalama olarak araştırmalarıyla birlikte sundu. Değerlendirme ile ilgili olarak Larry PAGE 'ın sözleriyle karşılaştırma yapacak olursak durumun ciddiyetinin farkına varılıyor aslında.

ComScore'un yaptığı araştırmalara göre + kullanıcı kazanıyor fakat, kullanıcılar sosyal ağ'a tekrar geri dönmüyor. Sürekli aktif olarak kullanılamayan Google + yakın zaman içinde yeniliklere başvurabilir.

1330871926_facebookgoogle-02.jpg
İnternette yayılan dedikodulara göre Google +'ın, ortaya çıkan tablonun arkasındaki en büyük nedeni olarak, Google +’ın, Facebook’tan farklılaşma çabalarında yeterince başarılı olmamasını gösteriyor.


"Kendimizi Facebook ile Karşılaştırmıyoruz"

1330871651_google-fight-facebook11.jpgGoogle yetkilileri günümüz sosyal ağlarının arasında tavan yapmış olan Facebook ile kendilerini kıyaslamadıklarına her açıklamasında vurgu yapıyor. Ancak şöle bir durum var, Facebook'u dünya sosyal devi haline getiren etkenlere ve projelere odaklanacaklarını, yeni projelerinin kullanıcılarınını eğilimlirine göre olacağını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.