İnternet

Google+ yenilendi!

Google+ yeni profil arayüzü ile rakip sosyal ağlar Facebook ve Twitter ile yarışıyor.

Google+ yenilendi!

Google, sosyal ağını yenilediğini duyurdu. Google+ sayfası artık rakip ağları Twitter ve Facebook sayfaları gibi.
1334225487_5960943059609429.jpg

Arama motoru devi Google, konu ve kapak resimleri gibi dinamik navigasyon menüsünü tanıttı. Şirket şimdiye kadar 170 milyon üyesi olduğunu söyledi. Ancak eleştirmenler ziyaretçi sayısının çok az olduğunu söyledi.

Google'ın bir blog yazısında Vic Gundotra, "Bu ilk gün daha yapılacak şeyler var ama biz Google üzerinden sorunsuz bir sosyal deneyim inşa etmek için her zamankinden fazla heyecan duyuyoruz" dedi.

Gundotra, yeni özelliklere medya dahil edildi dedi. Google'ın e-posta hizmeti Gmail'de bulunan biçime benzer daha kolay konuşmalar için konuşma kartları, resimler ve tam boyutlu video gösterme özellikleri eklendiğini söyledi.

Stand-out özellikleri

Google'ın bu hizmeti artık en çok tartışılan ve trend  olan konuların bir listesini ana sayfada görüntülüyor. Bu özellik ilk 2010 yılında Twitter tarafından uygulanmıştı.

Facebook'un Zaman Tüneli'nde olduğu gibi kullanıcının profil resmi olarak arka planda kapak resmi ve ayrıca avatar resmi özelliğine sahip.

Facebook Zaman Tüneli'nin bir parçası olarak profillere kapak resmini eklemişti  ve son aylarda bu profili kullanıcılara sundu.

Sosyal medya ve halkla ilişkiler öğretim üyesi David Philips, Google+ kullanıcılarının yenilenmiş özelliklerin kullanışının daha kolay olduğunu söyledi.

Google+ hizmetinin diğer büyük sosyal ağ rakipleri karşısında zorlanabileceğini ama entegre hizmetlerinin genişliğinin yakın zamanda sosyal ağın lehine çalışmaya başlayacağını sözlerine ekledi.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.