İnternet

Google+'da ünlüler için doğrulanmış profil sistemi

Google, ünlülere yönelik onaylanmış Google+ profil sistemini devreye alacak


Son zamanlarda iyice öne çıkmaya başlayan Google, sosyal ağı Google+?a çok güveniyor hiç bir yazılımında olmadığı kadar üzerinde duruyor. Halen davetiye sistemi ile çalışmasına rağmen çok büyük ilgi gören Google+ için ilk güncellemelerini yayınlayan Google, ardından işletmelere yönelik profil servisini hizmete sokmuştu.

Diğer sosyal ağlardan farklı özelliklerde bir sosyal ağ olmak istediğini dile getiren Google bu kez yine bir başka sosyal ağdan ilham aldı.

Onaylanmış hesap için Twitter?a birtakım resmi belgeler gönderilmesi gerekmekte. Böylece bu hesabın sahte değil gerçekten o kişiye ait olduğu anlaşılmakta. Twitter\'da hesabın sağ tarafına ise yeşil bir onay simgesi konuluyor.

Google plus da buna benzer bir kimlik doğrulama sistemini kendi içinde kullanmayı düşünüyor. Hollywood danışmanı ve sosyal ağ trendleri uzmanı Brett Schulte, Google?ın hesabını doğrulatmak isteyen ünlülerden ehliyet fotokopilerini göndermelerini isteyebileceğini belirtti.

Konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Google, Google+ ile ilgili herhangi bir detay açıklamak istemediklerini ancak ileride çok daha fazla yeniliğin Google+?a geleceğini açıkladı.

Şu anlık kullanıcı sayısı 10 milyonu aşan Google+?ın ilk günlerinde, Google başkan yardımcısı Vic Gundrota hayranlarıyla bir videolu görüşme düzenlemişti. Yaygın kullanıma geçtikten sonra Google+?a çok fazla tanınmış kişinin katılacağı yönünde görüş belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.