İnternet

Google'ın bu yönlerine bayılacaksınız!

Google'ın bilinmeyen yönleri haberimizde!


Google'ın bilinmeyen yönlerini biliyor muydunuz? Google arama motoruna yazılan bazı kelimeler sayfanın birden hareketlenmesine neden oluyor. Hesap makinesi kullanımından ilginç sonuçlara kadar her şey çıkabiliyor. Aşağıda örneklerle beraber inceleyebilirsiniz.

1-) Do A Barrel Roll: Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? "do a barrel roll" yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz

Örnek:

1342209706_9pvwr.png

2-) En yalnız sayı hanigisi: Google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela "What is the loneliest number" (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google'ın hesap makinesi, size "1″ cevabını verecek.

Örnek:

1342209823_9pvxx.png

3-) Askew: Google'da "Askew" yada "tilt" aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

Örnek:

1342209868_9pvz8.png


4-) Google gravity: "Google gravity" yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

Örnek:

1342209906_9pw2s.png

5-) Chuck Norris nerede: "Where is Chuck Norris?" yazarak aramasını yaptığınız zaman sizi http://www.nochucknorris.com sitesine yönlendirerek "Google Chuck Norris'i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

Örnek:

1342210476_where-is-chuck-norris.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.