İnternet

Wi-Fi artık telefon kulubelerinde!

Telefon Kulubeleri Wi-Fi noktası oluyor.


Eski telefon kulübeleri artık ilgi görmüyor ve bunu gören yetkililer başka bir teknoljide değerlendirmek için çalışmalar yapıyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle telefon kulübeleri kullanılmaz hale geldi. Çünkü artık herkesin cep telefonu var ve telefon kullanım yaşı da oldukça küçük.

İlk olarak telefon kulübelerini değerlendirme çalışması New York'ta gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu çalışma sonucunda eski telefon kulübeleri ücretsiz internet erişim noktaları olarak kullanılacak. Şimdilik kulübelerin 100 metre etrafında erişim sağlanabilecek bağlantıların ücretsiz olması konusu ise ilerleyen zamanlarda değişime uğrayabilir.

1342163759_wififreehaber1.jpg

Projenin maliyetinin kulübe başında 2000 Dolar'ın üzerinde olacağı belirtiliyor ve reklam gösterimi konusunda da bir uzlaşma sağlanamadı. Reklamlar sayesinde kar edilecek olan bu kulübelerin bu şekilde gelir elde ederek bağlantının daimi olarak ücretsiz kalmasının sağlanması planlanıyor. Türkiye'de de böyle çalışmalar olması eminiz ki çoğu kişinin isteyeceği bir şeydir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.