İnternet

Her eve 100 Mbps internet müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu her eve yüksek hızlı internet müjdesi verdi. İşte detaylar.

Her eve 100 Mbps internet müjdesi!

Türkiye’de internet hızlarındaki sorunların hala aşılamadığını söylemek yanlış olmayacaktır. İstanbul’un genelinde çok büyük problemler olmasa da özellikle Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan pek çok ilçede belli başlı sorunlar ortaya çıkıyor.

Bu sorunların genelinin hız ile alakalı olduğu söylenebilir. Siz evinize 100 Mbps internet bağlatmak istiyorsunuz lakin alt yapınızın en fazla 16 Mbps interneti kaldıracağı söyleniyor. Bu durumda el mahkum düşük hızlı interneti kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Fakat bu durum önümüzdeki günlerde tamamen çözüme kavuşacak.

Her eve 100 Mbps internet müjdesi! - Resim : 1

Her eve 100 Mbps internet müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2023'te 'her yerden herkese genişbant' ilkesiyle hareket ederek, tüm hanelere en az 100 Mbit/saniye hızda genişbant erişimi sağlamayı amaçlıyoruz" dedi. Yani önümüzdeki 3 yıl boyunca Türkiye’nin en ücra köşesinde kalan köylerde bile 100 Mbps internet kullanılabilir olacak. Bu gerçekten çok güzel bir gelişme.

Muhtemelen 2023’e kadar internet tarifeleri de daha makul rakamlara sunulmaya başlar. Böylece kullanıcılar da hızlı internetin tadını doyasıya çıkartabilirler.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Evlerdeki internetin belirtilen hız limitlerine ulaşması için tesisatınızın da elden geçmesi gerekebilir. Sonuçta bakanlık apartmanlarda yer alan telefon tesisatlarına düzenleme yapmıyor. Dolayısıyla belirtilenden az bir hız alıyorsanız, tesisatınızda sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar
ahmet
100mbps en düşük hız olmalı zaten. Uzak yerleşim yerleri dışında kablo ve fiber kullanan herkes o hızı alıyor. ADSL altyapısı ile zaten o hızlar alınmaz.
Cevapla
ŞHENOL
yorum yaparak bunları umursuyormuşsunuz gibi oluyor. bunlara inanıyormusunuz? güveniyormusunuz. bu iktidarın nesini dikkate alıyorsunuz? sinek vızıltısı bile olamıyorlar artık. gülün geçin yorum bile haketmiyorlar.
Cevapla
dobra adam
1 nisan değil ki bugün
Cevapla
Ahmet
Herkese 1000 TL yardım ettik dedikleri gibi... Bana inandırıcı gelmedi.
Cevapla
Ahmet Akif Duran
Bizim mahallede daha port yok bunlar 100mbps internet diyolar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.