İnternet

Her eve 100 Mbps internet müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu her eve yüksek hızlı internet müjdesi verdi. İşte detaylar.

Türkiye’de internet hızlarındaki sorunların hala aşılamadığını söylemek yanlış olmayacaktır. İstanbul’un genelinde çok büyük problemler olmasa da özellikle Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan pek çok ilçede belli başlı sorunlar ortaya çıkıyor.

Bu sorunların genelinin hız ile alakalı olduğu söylenebilir. Siz evinize 100 Mbps internet bağlatmak istiyorsunuz lakin alt yapınızın en fazla 16 Mbps interneti kaldıracağı söyleniyor. Bu durumda el mahkum düşük hızlı interneti kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Fakat bu durum önümüzdeki günlerde tamamen çözüme kavuşacak.

Her eve 100 Mbps internet müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2023'te 'her yerden herkese genişbant' ilkesiyle hareket ederek, tüm hanelere en az 100 Mbit/saniye hızda genişbant erişimi sağlamayı amaçlıyoruz" dedi. Yani önümüzdeki 3 yıl boyunca Türkiye’nin en ücra köşesinde kalan köylerde bile 100 Mbps internet kullanılabilir olacak. Bu gerçekten çok güzel bir gelişme.

Muhtemelen 2023’e kadar internet tarifeleri de daha makul rakamlara sunulmaya başlar. Böylece kullanıcılar da hızlı internetin tadını doyasıya çıkartabilirler.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Evlerdeki internetin belirtilen hız limitlerine ulaşması için tesisatınızın da elden geçmesi gerekebilir. Sonuçta bakanlık apartmanlarda yer alan telefon tesisatlarına düzenleme yapmıyor. Dolayısıyla belirtilenden az bir hız alıyorsanız, tesisatınızda sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar
Ayetullah
Ben şahsen inanmadım
Cevapla
Weyr
10000TL olacağı için pekte önemli değil sanki?
Cevapla
Ahmetcan
2023 e kadar kim öle kim kala bakanım...
Cevapla
Emir
Yurt dışındakiler adamlar Gigabit Seviyesinde yıllar boyunca, İnternet kullanıyor biz hala burda Mbps lerde sürünüyoruz Türkiye olarak VDSL yapacağınıza artık Gigabit seviyende internet getirin ben bu kadar uyuşuk yavaş insan görmedim ya. bırakın bu saçma sapan işleri artık gigabit seviyende İnternet getirin, laflarınız sadece lafta kalmasın icra gösterin.
Cevapla
aztekler
elin oğlu avrupada 10 yıldır 1000 mbps internet kullanıyor bizim yöneticilerde 100 mpps internet sunacağız diye seviniyor bu hükümetle Türkiye bir adım ileriye gidemedi gidemez ancak bu geri kafalı akp giderse herşeyde o zaman avrupayı yakalarız yoksa gerçekden ülkenin hali içler acısı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.