Oyun

Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı!

Nintendo, 160 binin üzerinde Nintendo Network hesabının ele geçirildiğini doğruladı.

Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı!

Japonya merkezli video oyunu devi Nintendo, 160 binin üzerinde Nintendo Network hesabının ele geçirildiğini doğruladı. Şirket bunun yanında Ağ Kimliği (NNID) aracılığı ile Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını da duyurdu.

Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı!

Nintendo, yaklaşık 160.000'in üzerinde Nintendo Network hesabının internet korsanları tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Nintendo’dan yapılan açıklamada, giriş ID’lerinin ve şifrelerin bazı çevreler tarafından ele geçirildiğini ve bunların nisan ayının başından bu yana hesaplara erişim için kullanıldığı belirtildi.

Bahsi geçen Nintendo Network ID bilgileri, Nintendo hesaplarından farklı olarak Wii U ve 3DS konsollarında satın alma işlemi yapmakta da kullanılıyor. Buna ek olarak ise Switch’te mağazaya girip bir şey satın alacaksanız Nintendo hesabı kullanmanız yeterli oluyor.

Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı! - Resim : 1

Saldırıdan etkilenen hesapların şifreleri sıfırlanırken, şirket Nintendo Ağ Kimliği (NNID) kullanarak Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını duyurdu.

Açıklamanın devamında ise; bilgileri ele geçirilen hesaplardan bazıları üzerinden sahte satın almalar yapıldığı da belirtildi. Hal böyle olunca doğal olarak Nintendo tüm kullanıcılara çift aşamalı doğrulama sistemine geçmelerini önerdi.

Eğer siz de bir Nintendo Network hesabına sahip iseniz, Nintendo konsolunuza giriş yaparken kullandığınız şifreyi rakam, harf ve sembollerden oluşan yeni bir şifreyle yenilemenizi öneririz. Böylelikle hesabınızı yeniden güvence altına almış olabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.