İnternet

HP'den e-ticarete yönelik yeni çözüm

HP ve First Data, bankalarla e-ticarete yönelik VisionPLUS Flex sunucu çözümlerini tanıttı


HP, elektronik ödemelerde dünya lideri First Data Corporation’ın, bankalarla e-ticarete yönelik First Data VisionPLUS® Flex çözümünde HP Bütünleşik Altyapıları kullanacağını duyurdu. HP işbirliğiyle geliştirilen VisionPLUS® Flex, finans kurumlarının banka hesaplarına ait ödeme portföyü hesap etkinliklerini uygun maliyetlerle işlemesini sağlıyor ve ayrıca sistem 10 milyon banka hesabına kadar destekliyor.

VisionPLUS Flex, finans kurumlarının tek bir platform üzerinde kredi kartları ile banka kartlarının yanı sıra hazır kart ve ticari kart çıkarmasını, bu kartlara yönelik işlemler yapmasını ve hesap etkinliklerinde kapalı uçlu finansal kiralama işlemlerini tamamlamasını sağlıyor. First Data, HP işbirliği ile geliştirilen VisionPLUS Flex çözümünü cihaz dağıtım modeli ile satışa sunacak. VisionPLUS Flex cihazlarını kullanan finans kurumları toplam edinme maliyetini azaltacak, ödeme işlemlerini ülke içinde gerçekleştirecek ve organizasyonların mevcut BT platformlarını artan kurumsal talepler doğrultusunda destekleyebilecekler.

VisionPLUS ürün ailesine dahil olan VisionPLUS Flex yazılımı, First Data sertifikalı çözümlerin aylar alan bir süreç yerine, kurulumu yalnızca birkaç gün içinde tamamlanan özel bir cihaz üzerinden sunulmasını sağlıyor. Bu da müşterilerin yatırım getirisini artırıyor.

HP Bütünleşik Altyapı çözümleri sunucular, depolama birimleri, ağ çözümleri, güvenlik sistemleri, güç kaynakları ve soğutma donanımlarının tek bir ortak yönetim platformunda birleştirilmesini sağlıyor. Bütün bu sistemlere en iyi şekilde entegre edilen çözümlerde, modern mimariler sağlayan sektör lideri olan açık standart teknolojileri kullanılıyor.

First Data Uluslararası Bölgeler Başkanı John Elkins, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Müşteri talebini karşılayan yenilikçi ödeme ürünlerini pazara sunmak isteyen finans kurumlarının mevcut bankacılık sistemlerine kolayca entegre edebileceği ödeme çözümlerine ihtiyacı bulunuyor. HP teknolojisinden yararlanan VisionPLUS Flex toplam edinme maliyetini düşüren ölçeklenebilir ve kolayca yapılandırılabilir bir çözüm sağlıyor.”

VisionPLUS Flex sistemi, HP Bütünleşik Altyapılarla birlikte HP ProLiant sunuculara kolayca yüklenebiliyor. HP ProLiant sunucularda dijital ödeme sektörünün kritik performans ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel bir mimari kullanılıyor. Aynı zamanda First Data müşterilerinin beta aşamasında test ettiği çözüm portföyü aşağıdaki ürünleri içeriyor:

· HP BladeSystem; sunucu, depolama, ağ çözümleri ve güç yönetimi sistemlerini kolay yönetilebilen tek bir birleşik ortamda konsolide ederek, veri merkezi ekonomisi ile sistemlerin izlenmesinde çığır açıyor.

· HP 3PAR StorServ 7000; depolama yönetimini basit ve kullanışlı olmanın yanı sıra, kendi kendini yapılandıran kaynak atama ve optimizasyon sistemleriyle kolaylaştırıyor.

· HP 5800 Ağ Anahtarı Serisi, hatalara dayanıklılığı ile performansı artırarak iş süreçlerinde süreklilik sağlıyor ve felaketten kurtarma seçeneklerini geliştiriyor. HP Akıllı ve Dayanıklı Çerçeve (IRF) ise maksimum 9 farklı lokasyondaki ya da 9 lokasyona dağılmış olan ara bağlantılı anahtarların tek bir sistem olarak kullanılmasını sağlayarak yönetimi basitleştiriyor.

· HP Sanal Bağlantı Teknolojisi, yönetimi basitleştirerek bant genişliği atamaya kolaylık getiriyor ve geleneksel Ethernet anahtarlarına göre yüzde 50 tasarruf sağlıyor.

· HP Sistem Bilgisi Yöneticisi (SIM), sistemde hizmet sürekliliği sağlıyor ve sunucuların hataya dayanıklılığını artırarak sistemin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

· HP Veri Koruma Yazılımı, HP’nin patentli veri hacmi sınırlama teknolojisi HP StoreOnce’la yedekleme verimliliğini artırarak ağ trafiğini azaltıyor ve depolama kapasitesini yükseltiyor.

· HP Proaktif Teknik Destek Hizmeti, veri analizi ve öneriler içeren proaktif raporlarla birlikte gelişmiş teknik uzmanlık desteği ile kuruma özel tam kapsamlı çağrı hizmetleri sunarak, potansiyel problemleri ve planlanmamış hizmet aksamalarını önlüyor.

· HP Kurulum ve Kullanım Hizmetleri, mevcut ortamlara sorunsuz, etkili bir altyapı entegrasyonu sağlayarak fabrikada ön yapılandırma imkanı sunuyor.

HP Kurumsal Çözümler Grubu Bütünleşik Altyapılar Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Duncan Campbell, First Data işbirliğinde belirlenen hedefleri anlattı: “Tüketici ve pazar talepleri gelişerek artarken finansal kurumlarla kamu kuruluşlarının çok sayıda ödeme işlemini tek bir ortak yönetim platformunda hızla ve sorunsuzca gerçekleştirerek tamamlaması gerekiyor. HP, First Data ile birlikte yeni ödeme çözümlerinin dünya çapında kullanıma sunulmasını hızlandıran tek bir platform üzerinden müşterilere tam kapsamlı çözümler sağlayan tek şirket olarak öne çıkıyor.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.