İnternet

İnternet Evleri doldu taştı!

İnternet Evlerini, yaz tatilinin ilk ayında 2 milyon kişi ziyaret etti.


Türk Telekom İnternet Evleri, Türkiye'nin 81 ilinde bulunuyor ve yaz tatilinin ilk ayında 2 milyon ziyaretçiye hizmet sundu. Türk Telekom'un "Türkiye'ye Değer" projesi kapsamında hayata geçirdiği İnternet Evleri, yapılan açıklamaya göre, yaz tatilinde çocuk ve gençlerin hem eğlence hem de öğrenme merkezi haline geldi.


1343055918_710150041038.jpgİnternet evleri Türkiye'nin dört bir yanında yer alıyor ve toplamda bin İnternet Evi bulunuyor. Bu evlerle tatildeki öğrenciler ücretsiz internet olanağından faydalanma imkanına sahip oldu.

Okulların tatil olmasıyla beraber öğrenciler internet evlerine yoğun ilgi gösterdi ve öğrenciler, bilgi, genel kültür ve becerilerini bu evlerde geliştirdiler.

1343055853_46815.jpgTürk Telekom İnternet Evleri, özellikle 12-24 yaş arasındaki gençler daha çok ziyaret ediyor. Kış döneminde ise öğrencilerin derslerine destek olma ve ödevlerine kaynak oluşturma açısından iyi bir ortam hazırlıyor.

İnternet evleri yaz aylarında da eğlence, araştırma ve değişik konular keşfetme imkanı veriyor.

İnternet Evlerinin her birinde 20 adet tam donanımlı bilgisayar bulunuyor. Gençlere güvenli bir sosyal ortam sunması ve ücretsiz internet erişimi imkanı vermesi ise ilgi odağı olmasına neden oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.