İnternet

Internet Explorer 6 kullananımız kaldı mı?

Internet Explorer'ın ölmeyen sürümü ne kadar kullanılıyor; Türkiye'de durum nasıl? Sizler için araştırdık detaylar haberimizde.


Kullanıcıları Internet Explorer 6'dan kurtarmaya kararlı olan Microsoft, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de IE'yi otomatik güncelleme yoluyla yükselteceğini daha önce duyurmuştu. Peki ama Microsoft'un bir türlü yok edemediği IE6, şu anda ne kadar kullanılıyor?
1324379460_20111216110501.jpg
Internet Explorer 6 Countdown sayfasındaki verilere göre IE6, Kasım ayı sonu itibarı ile halen kullanıcıların yüzde 8.3'ü tarafından kullanılıyor. Bu oran, geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 14.2 seviyesindeydi.

çin, yüzde 27.9 ile IE6'yı en çok kullanan ülke olarak dikkat çekiyor. Norveç'te ise bu oran yüzde 0.2'ye kadar gerilemiş durumda. Peki Türkiye'de durum nasıl. Aslında biz de IE6'ya veda etmek üzereyiz. Ülkemizdeki IE6 kullanım oranı, yüzde 1.3 olarak belirtilmiş.


Internet Explorer'ınızı yükseltmek istemiyorsanız ne olacak? IE ve pazarlama genel müdürü Ryan Gavin, şirketin yayınladığı gönderide yer alan "Müşteri tercihine ve denetimine saygı" adlı bölümde IE8 ve IE9 otomatik güncelleme engelleme araçlarının, bu güncellemeleri engellediğini söylüyor. Bunun yanında kullanıcı, daha önceden IE8 veya IE9'un yüklenmesini reddetmiş ise, Windows Update tarayıcınızı otomatik olarak güncellemeyecek.
Yorumlar
Misafir
kardesımdır kendısı
Cevapla
Misafir
hakkında hayırlısı
Cevapla
Misafir
cok zeki bi futbolcu olmalı
Cevapla
Misafir
bu haberi yayınlayan arkadasın basarılarının dewamını dılıyorrum
Cevapla
Misafir
yılların soforu olmalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.