İnternet

İnternet kullanımı hakkında bu istatistikler şaşırtıyor!

İnternet sitelerinde geçirilen zaman ve onlar hakkındaki bu değerlendirmeler istatiğe döküldü!


Geçtiğimiz haftalarda İngiltere'de 1&1 Internet' tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, web sitelerinin kullanım saatleri, sıklıkları ve daha nice istatistikleri tutularak raporlaştırıldı.

Teknoloji çağının zirvesini yaşadığımız dünyada son bir kaç sene içerisinde internette yaşanan sıkıntılar giderek artmaya başladı. Haliyle kullanıcılar bu yaşanan sıkıntılardan pek de memnun değiller.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/internet-hiz.jpg

Yapılan araştırmaların ortaya çıkardığı istatistiki bilgiler görenleri şaşırtıyor. Erkek kullanıcıların yavaş çalışan web sitelerine her erişimi gün giderek azalmaya devam ediyor. Erkek kullanıcıların yavaş çalışan siteye bir daha uğramaması konusunda 5'de 2'si mutabık olurken, Bayanlardaki seçicilik farkını ortaa koyarak, 3 de birinin bir daha o  web sitesine uğramadığı biliniyor. İngilterede görülen yavaş internet bağlantısı sorunu kullanıcıları kızdırmaya devam ediyor.


İnternet kullanıcılarının en uyuz olduğu şeydir!

"İnternet kullanan insanların, karşılarına çıkan ağır web siteleri, yüzde 78'inin kızmasına ya da gerilmesine yol açıyor. Bu sorunlar kadınları daha çok etkiliyor ancak erkekler duygusal açıdan daha az sorun yaşasa da siteyi bir daha kullanmamak konusunda daha acımasız davranıyorlar. Aşırı yavaş bir siteyi bir daha kullanmamaya karar veren erkekler, araştırmaya katılanların yüzde 34'ünü, kadınlar ise yüzde 27'sini oluşturuyor."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.