İnternet

İnternette sabır kaç saniye?

İnternette kulanıcının sabrını ölçen bir araştırma yapıldı.

İnternette sabır kaç saniye?

Online Graduate Programs'ın yaptığı araştırmaya göre Amerikalı internet kullanıcısının dörtte birinin bir web sitesinin açılması için en fazla 4 saniye beklediğini ortaya koydu.

Amerikalıların web tarayıcısı alışkanlıklarını inceledi.

Yapılan incelemede Amerikalıların her gün toplam 3 milyardan fazla Google araması yaptığı ve yavaş açılan siteler için kullanıcıların dörtte biri en fazla 4 saniye beklediği ortaya çıktı. Sitelerin açılma hızı yavaşladıkça kullanıcı o sitenin açılmasını beklemiyor ve terkediyor.

1331840708_adslinternetedaha64addb7164ab0ca6by.jpg

Araştırma da Amerikalıların birçok konuda daha sabırsız olduğu anlaşıldı.

Araştırmaya göre mobil kullanıcılarının yarısı için ise bir web sitesinin açılması için bekleme süresi 10 saniye. Eğer 10 saniye içinde site açılmazsa kullanıcıların 5'te 3'ü o siteye bir daha uğramıyor.

Amerika'da mobil internet kullanıcılarının sadece yüzde 25'i internete cep telefonundan giriyor ve yüzde 79'u birer web müşterisi, yani online alışveriş yapıyor

Mobil alışveriş yapan kullanıcıların yüzde 40'ı 3 saniyeden uzun sürede yüklenen alışveriş sitelerine tekrar girmiyor.

Örneğin Amazon.com günde ortalama 67 milyon dolarlık satış yapıyor. Araştırmaya göre Amazon.com sitesinde yaşanan 1 saniyelik gecikmenin, Amazon'a yıllık 1.6 milyar dolar zarar ettirdiği söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.