İnternet

"İntikam sitesi" nin sonu!

Eski sevgililerinden intikam almak isteyenlerin müstehcen fotolar yüklediği site öldü!

"İntikam sitesi" nin sonu!

Eski sevgililerinden ya da arkadaşlarından intikam almak isteyenlerin buluştuğu ve genellikle müstehcen fotoğrafların bulunduğu IsAnyoneUp.com sitesi, bir "anti-eşek şakası sitesi" olan Bullville.com'a satıldı.

IsAnyoneUp.com'un kurucusu Hunter Moore, siteyi kurarak tam bir "profesyonel hayat mahvedici" olduğunu, zamanında ayda 5 milyon tık alan sitenin kendisine aylık 20.000 - 30.000 dolar gelir getirdiğini söyledi.

Bullville.com'un kurucusu James McGibney ise IsAnyoneUp.com sitesinde afişe olan bazı kişilerin intahar girişiminde bulunduklarını ve bu yüzden siteyi kapatmak istediğini söyledi. Moore ile görüşen ve onu siteyi satmaya ikna eden McGibney, ne kadar fiyata anlaştıklarını ise söylemedi.

Artık IsAnyoneUp.com'a ulaşmaya çalışıldığında site doğrudan Bullville.com'a, insanların eşek şakası yapanlarla mücadele ettiği platforma yönlendiriliyor. Moore ise "Eskiden bana insan değilmişim gibi bakıyorlardı, artık insanlara gerçekten yardım edebilecek bir konumdayım" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.