İnternet

iPhone Android'e karşı kıl payı önde

Android, iPhone'a karşı web trafiği açığını kapatmaya başladı.


Apple'ın iOS mobil işletim sistemi ile Google'ın Android mobil işletim sistemi sürekli bir rekabet içindeler. İki büyük mobil işletim sistemi mobil pazarının büyük bir bölümüne sahip.

Android oldukça büyük bir bölüme sahipken Apple'ın iOS'uda web trafiğinde üstün görünüyordu. Özellikle Kuzey Amerika'da gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda son yayınlanan raporlarda iPhone 5, Samsung Galaxy S3'e karşı % 56'ya  % 44 öndeydi. Şimdi bu ara kapanmış gibi görünüyor.

1361028909_pic-graph-samsung-apple-2.jpg

Yukarıda göreceğiniz Apple iPhone 5 ve Samsung Galaxy S3 akıllı telefon arasında geçen web trafiği grafiğinde, iPhone 5 Galaxy S3'ten sadece kıl payı geride. Yeni raporlara göre iPhone 5 yüzde 51'lik bir paya sahipken, Galaxy S3 ise yüzde 49 paya sahip.

Aşağıda Kuzey Amerika'da tüm akıllı telefon web trafiğine ait yapılan araştırmanın grafiğini inceleyebilirsiniz.

1361028929_web-share2.jpg

Yorumlar
man
Ya saçmalamayın şapla şeker bir olurmu iPhone hep önde olacak tatbiki
Cevapla
Mustafa
Lenavo huavei Samsung htc Sony ve daha aklıma gelmeyen bir sürü telefon ve tablet Anroid sistem kullanıyor.Hepsine karşı Apple.Ve önde gidiyor.Apple a bitti diyen kardeşler bu tarafından baksınlar biraz.Telefon alırken tercihimizi nasıl yapıcaz peki.Yeni telefonların kasaları büyüdü yani phablet oldu diyebiliriz.o zaman içinde telefon olan küçük bir bilgisayarımı yoksa telefonun içinde olan basit bir bilgisayarımı tercih edicez.
Cevapla
iphone BLACK
iPhone 5 Galaxy S3'ten sadece kıl payı geride. geride degil ilerde iphone. biras dikkat
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.