İnternet

İşte sanal alışverişte en güvenilir mobil ödeme!

Mobil ödeme sistemleriyle tanınan ABD'li Square firması, yeni bir iPad standı olan Square Stand'ı geliştirdi.

İşte sanal alışverişte en güvenilir mobil ödeme!

İnternet ortamında alışveriş yapmak artık daha popüler. Bu yüzden olan e-ticaret sektörü büyük önem arz ediyor. Yeni geliştirilen bir ürün alışveriş sever teknoloji kullanıcılarını sevindirecek gibi görünüyor. Mobil ödeme sistemleriyle tanınan ABD'li Square firması, yeni bir iPad standı olan Square Stand'ı geliştirdi.

Sanal alışveriş ile insanlar artık evlerinden bir tık ile istedikleri ürünleri satın alabiliyorlar. Fakat alışveriş kredi kartıyla olduğu için her siteye güven olmuyor ve hesabınızın ele geçirilme ihtimali oluyor. Bu yüzden sanal alışverişe güven azalıyor.

1368972420_16.jpg

Bu soruna çare ise teknoloji liderlerinde Apple'dan geldi. Apple'ın geliştirdiği ve ister evinizde isterseniz iş yerinizde kullana bileceğiniz "Square Stand" sizden hiçbir bilgi istemiyor. Cihaz sadece alışveriş yapacağınız sırada kredi kartınızın manyetiğini okutuyor ve hemen ardından dokunmatik ekranından imzanızı atarak güvenli alışveriş yapmanızı sağlıyor.

1368974700_square-stand.jpg

Evden alışveriş yapanlar için Square Stand, temel olarak kredi kartı bilgilerinizi girmeden üzerinde bulundurduğu manyetik sayesinde direk karttan bilgilerinizi okuyor ve işlem yapan bir pos cihazına dönüşüyor. Aynı zamanda iş yerinde de kullanılabilecek bu cihaz günümüzde kullandığımız pos cihazlarına ciddi bir rakip olacak.

1368974714_square-stand-reader1.png

"Square Stand"'ın fiyatı ise 299$ (551 TL)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.