İnternet

Dünyanın en zengini: Jeff Bezos

Dünyanın en zengin insanı olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, servetine günlük 12 milyar dolar daha eklemiş oldu ve toplam serveti 134 milyar dolara ulaştı.


Dünyanın en zengin insanı olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, servetini genişletmeye tüm hızıyla devam ediyor. Bezos, Amazon'un satışları sayesinde bir gün içerisinde 12 milyar dolar daha kasasına eklemiş oldu.

Amazon'un açıklanan birinci çeyrek bilançosunda 49.96 milyar dolar olması beklenen net satışları, 51.04 milyar dolar olarak gerçekleşince şirket hisselerinde bir anda hızlı yükseliş gerçekleşti. Kısa bir süre sonra Amazon hisseleri, günlük yüzde 4'lük kazancına, seans sonrası işlemlerde yüzde 6.3 daha ekledi ve 1614 dolara çıktı.

Bu yükseliş Bezos'un Bloomberg Milyarderler Endeksi'ndeki pozisyonunu daha da güçlendirmiş oldu. Bezos, servetine günlük 12 milyar dolar daha eklemiş oldu ve toplam serveti 134 milyar dolara ulaştı.

Bezos'u 91.1 milyar dolarla Microsoft'un kurucusu Bill Gates izlerken, Warren Buffett 84.6 milyar dolarla üçüncü, Bernard Arnault 73.5 milyar dolarla dördüncü, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ise 72 milyar dolarla beşinci sırada yer almakta.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.