Snapchat iki yeni Spectacles üzerinde çalışıyor

Sosyal ağ Snapchat’in geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü video kayıt edebilen gözlüğü Spectacles'a iki yeni model ekleyeceği iddia ediliyor.

Snapchat iki yeni Spectacles üzerinde çalışıyor

Rekabetin yoğun olduğu sosyal medya uygulamaları içinde ayrı bir yeri olan Snapchat, 2017 yılında Spectacles adını verdiği ve 10 saniyelik videolar kayıt edebilen gözlüğü satışa sunmuştu. Geçen yıl beklediği ilgiyi görmeyen bu gözlük, şirketi 400 milyon dolar zarara uğratmıştı. Şirket genel olarak zor günler geçirse de gözlük inadından vazgeçmiş görünmüyor.

Gelen bilgilere göre Snapchat iki yeni gözlük üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Geçen yıl çıkarılan modelden farklı olarak tasarımı güncellenecek olan gözlüklerin kamerasının da geliştirilmesi bekleniyor. Ayrıca yeni modellere farklı renk seçeneklerinin de eklenmesi bekleniyor.

Son dönemde en büyük rakibi Instagram haline gelen Snapchat eski günlerini arıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD'li yıldız Kylie Jenner'in Snapchat ile ilgili olarak "Yani artık kimse Snapchat'i açmıyor mu, sadece ben mi böyle yapıyorum? Bu çok üzücü"
ifadesini kullanması şirketin hisselerinin yüzde 8 düşmesine yol açmıştı. Rakipleri tarafından yapılan ataklar yüzünden zor günler geçiren Snapchat'i bu iki yeni gözlüğün kurtarıp kurtarmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.