İnternet

LulzSec: Efsane hacker grubu geri dönüyor!

Dev hacker grubu tekrar gerliyor!


Günümüzde siber suçların çığ gibi büyüdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Son zamanlarda hackerların saldırıları tüm açıklığıyla eski hızından daha da şiddetli bir şekilde devam ediyor.

Yaptığı saldırılarla adını sürekli duyduğumuz hacker grubu LulzSec FBI'ın kendisine yaptığı operasyon ile büyük bir darbe almış, kendini toparlayamamıştı. Son saldırıları bir arkadaşlık sitesine olmuştu.

1333023917_hacker.jpg

Geçtiğimiz günlerde News.com'un yayınladığı habere göre bu arkadaşlık sitesinin adı MilitarySingles.com olarak biliniyor. Sitenin veritabanındaki yaklaşık 171.000 e-posta adresi ve şifresi ele geçirildi. Bir fenomen haline gelen e-posta ve şifreleri Pastebin.com adlı sitede yayınlandı. Arkadaşlık sitesinin sahibi ESingles ise konu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

"Bilgileri yayınlayan grup kendilerini LulzSec yada LulzSec Reborn olarak tanıtıyor. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz ay FBI, LulzSec lideri Sabu (gerçek ismi: Hector Xaiver Monsegur) ile işbirliği yaparak grubun bir kısmını, siber suç işlemekten dolayı tutuklamıştı."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.