İnternet

MegaUpload kurucusunun yeni projesi Mega çok tuttu!

Tüm dünya Kim Dotcom'un yeni projesini çok sevdi!


Eski MegaUpload kurucusu Kim Dotcom, geçtiğimiz yıllarda MegaUpload'ın kapatılması ve kendisine verilen hapis cezasından sonra yeni bir projeyle start almış, sevdiği işi yapmaya devam ediyordu. 2013 yılının başında hizmete beta olarak başlayan Mega, geçtiğimiz haftalarda tam sürüme geçti.

1386234246_8201260-1.jpg

Kim Dotcom, hayallerindeki Mega projesi için finale son hızla yaklaşmaya devam ediyor. MegaUpload'ın çeşitli telif hakları ve içeriğinde barındırdığı gizli belgeler nedeniyle federaller tarafından kapatılması, olayların büyüyerek mahkemeye gitmesi, kendisine hapis cezası verilmesi, onu sevdiği işi yapmaktan malesef alıkoymamış durumda.

Milyonlarca kullanıcının bu hizmeti severek kullandığını bildiğimiz Mega şu günlerde oldukça popüler bir dosya paylaşım sitesi. Özellikle sunmuş olduğu 50GB depolama alanıyla bir çok kişinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Eskiye nazaran daha titiz davranan Dotcom'un bu projesinin uzantısının nz olmasının sebebi de merak konusuydu.

1386234458_kim-dot-com-mega-1.jpg

Yeni Zelanda'yı temsil eden bu domain ile birlikte Kim Dotcom, alan adlarının Amerika'ya nazaran bu ülkede daha geç kapandığını, hakların daha fazla olduğunu bildiği için tercih ettiğini açıkladı. İlerleyen günlerde Mega'nın akıbetinin ne olacağı şimdiden merak konusu, kullanıcıların tedirgin olduğu bir diğer konu ise Mega'nın da MegaUpload'ın kaderini paylaşıp paylaşmayacağı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.